Fabrica 4.0 – digitalizare in sectorul auto
ACAROM si Digital Twin lanseaza un training gratuit si mult așteptat în cadrul proiectului Fabrica4.0.
Astfel va oferim posibilitatea sa va inscrieti la cursul de:
Simularea Proceselor Automatizate Și Programarea Roboților Industriali
Siemens Process Simulate – 5 zile x 6 ore/zi – (12-16 Iunie)
Mai sunt numai 6 locuri libere!
Înscrieri aici: https://fabrica40.ro/cursuri/simularea-proceselor-automatizate-si-programarea-robotilor-industriali/
Cursurile de formare se vor desfasura ONLINE si pot fi urmate GRATUIT de catre angajatii companiilor.
Cursurile au ca scop cresterea competentelor digitale dintr-o gama variata de domenii. Astfel, in functie de strategia de dezvoltare a companiei si nivelul competentelor fiecarei persoane, angajatii pot opta pentru cursurile furnizate de partenerul Digital Twin – Partener SIEMENS in Romania, disponibile in aceasta etapa a proiectului nostru:
Inscrieri aici:
Simularea Proceselor Automatizate Și Programarea Roboților Industriali
Acest curs va forma competențe digitale avansate în simularea proceselor automatizate de producție și integrarea roboților industriali. Cursanții vor fi capabili să realizeze studii ale proceselor robotizate și să programeze roboții industriali pentru diverse activități de producție. Programul se va desfășura online, cu instructor expert formator programare roboți.
LOCURILE sunt LIMITATE !
Calendarul cursurilor se poate accesa la urmatorul link ( https://fabrica40.ro/events/ ) si va fi actualizat periodic. Totodata, accesand site-ul proiectului puteti consulta si agendele/programele cursurilor oferite in proiect.
Pentru neclaritati si detalii suplimentare va stam la dispozitie la laurentiu.nae@digitaltwin.ro, acarom@acarom.ro , fabrica40@acarom.ro, tel: 0248.211.245 , www.fabrica40.ro,